Programy do projektowania łazienek

Obiekty 3D do wizualizacji

Strona, gdzie znajdziesz darmowe obiekty 3D (umywalki, płytki) : Obiekty 3d do projektowania łazienek. W zasobach można znaleźć płytki ścienne, podłogowe, umywalki w formatach: dwg, obj, 3ds. Po prawej stronie jest przykład wyglądu obiektu 3d z naszej bazy (można umwalkę obracać).

 

Lista darmowych programów do projektowania łazienek

Mozaikowe podłogi Kolory Maroka – symulator. Darmowa aplikacja online służąca do tworzenia symulacji wyglądu podłogi z różnymi płytkami. Płytki podłogowe – symulator – w tym symulatorze można nawet wgrać własne płytki. Symulator ułożenia płytekW drugim naszym programie można nawet zmieniać kolory poszczególnych wzorów według własnych upodobań. W programie jest dostępna około setka wzorów płytek, ale biorąc pod uwagę możliwość zmiany koloru każdego elementu wzoru mamy niemalże nieograniczoną liczbę płytek. Mozaikowe podłogi Kolory Maroka – symulator. Płytki cementowe można kupić w sklepie Cerames

Moja Łazienka 1.92

Bezpłatny program do projektowania łazienki firmy KOŁO. Podobnie jak w innych aplikacjach tego typu, obsługa Mojej Łazienki jest bardzo prosta. Projekt wnętrza rozpoczynamy od zdefiniowania kształtu i wymiarów pomieszczenia, a także kolorów ścian i podłogi (do wyboru są różne wzory). Następnie nanosimy okna, drzwi itp. Po wprowadzeniu danych odnośnie pomieszczenia można przystąpić do aranżacji wnętrza. Do wyboru jest bogata gama urządzeń sanitarnych z oferty producenta. Wszystkie elementy można dowolnie przestawiać, cały czas dostępna jest też trójwymiarowa i dość realistyczna wizualizacja. Wśród różnych widoków ciekawy jest szczególnie widok „Dowolny” dzięki któremu możemy przechadzać się po wirtualnej łazience. Gotowy projekt można zapisać lub wydrukować. Co ciekawe, producent udostępnia także kilka przykładowych projektów, które można modyfikować.Ściągnij: Moja Łazienka 1.92

Master-Design Art-Shop X-Lite 17.4.36Anglojęzyczny program służący do łatwego projektowania kuchni, łazienek i biura. Program ten pozwala na planowanie przestrzeni z wykorzystaniem mebli i sprzętu AGD, a wysokiej jakości renderowanie 2D lub 3D pozwala na tworzenie ładnych preznetacji. Program ten tez zawiera bazę 3000 artykułów dotyczących projektowania przestrzeni, z szczególnym uwzględnieniem kuchni i łazienek.Ściągnij:Master-Design Art-Shop X-Lite 17.4.36 (Uwaga! Duży plik: 256 MB)

Cera Design Niemieckojęzyczny program do projektowania wyłącznie łazienek, zawierający bazę kilkudziesięciu tysięcy kafli i różnego rodzaju przedmiotów, które mogą być zamówione online bezpośrednio u producenta. Wizualizacja konkretnych projektów jest bardzo dokładna.Ściągnij: Cera Design (Uwaga! 50 MB, piętnastodniowa wersja demonstracyjna).Zobacz także : Ręcznie malowane umywalki

Symulator ułożenia płytek
Meksykańskie płytki Bezpłatny program do projektowania ułożenia meksykańskich płytek ceramicznych.Program pozwala na szybkie i proste przeprowadzenie symulacji układu zarówno tej samej płytki (wypełnienie, szachownica, dwa rzędy) jak i płytek w różnych wzorach.

18 myśli na temat “Programy do projektowania łazienek”

 1. Wszystkie darmowe programy do aranżacji wnętrz są tylko do zabawy. Zwłaszcza do tycich łazienek w blokach (155×155) gdzie trzeba nie??le kombinować, a w bazie programu są same wielkie wanny i parę wzorów płytek. Próbowałem kilka dni coś znale??ć – ale bezskutecznie. Wersje profesjinalne (nie sprawdzałem bo nie mam) mają pewnie możliwości – ale są potwornie drogie!!! „Moja Łazienka” i owszem niezła ale tylko Koło a mnie się podoba Cersanit i guzik z projektu.

 2. Popieram przedmówce. Te programy nie nadają się do projektowania łazienek w naszych blokach. Łazienki te przeważnie sa bardzo małe. Dlatego nie ma jak samemu zmierzyć sobie łazienkę pomyśleć co chcemy do niej wsadzić i poszukać odpowiednich rzeczy.

 3. Witam powiem szczerze ostatnio przeglądalem wszystkie mozliwe programy do aranzacji wnetrz i musze powiedziec ze tak naprawde są bardzo kiepskie i dają zbede złudzenia klijętom ze to oni sami mogą sobie zaranżować łazienke .Ale nic bardziej złudnego ,przedewszystkim są one bardzo niedokładne . Mam porównanie ponieważ na codzień pracuje w programie Cad Decor i jest całkiem inaczej jezeli chodzi o rozmieszczenie wszystkich elementó ostatnio zrobilem porównanie

 4. Tak.Zgadzam sie z wami te programy sa bardzo kiepskie dużo rzeczy jest niedostepne ;/

 5. http://www.ravak.pl/?page=61 <— ten program jest bardzo fajny… Przysyłają wam go pocztą całkiem za darmo. Wystarczy wypełnić tylko mały formularzyk. Polecam ! Zajrzyjcie na stronke koniecznie!!!

 6. proponuję wynająć projektanta wnętrz – projekt łazienki nie jest drogi, a na pewno powstanie ciekawa, niepowtarzalna łazienka.

 7. Witam.Właśnie ściągnąłem wszystkie te programy i spróbuje.Mam 3,00×2,00 i nie wiem jak to zagospordarować.

 8. a czy te wszystkie programy przewidują w blokowych łazienkach tzw. „junkersy” czyli kotły grzewcze ???

 9. Podobnie jak jeden z przedmówców korzystam z CAD Decora, który jest profesjonalnym programem do projektowania łazienek i widzę, że różnica jest oczywiście kolosalna. Jednakże zdumiewa mnie brak na tej liście programów NET+ i LIGHT DECOR PARADYŻ (stworzone przez tego samego producenta co robi CAD Decora), które są wg mnie całkiem niezłe – mają sporo płytek i mebli. Dla amatorów, którzy chcą zwizualizować swój pomysł (i potem iść z nim do fachowców po radę!) wydają mi się w sam raz.

 10. Dobrze mówi pani Milena – jeśli chodzi o darmowe programy, to najlepszym jest Power NET+, dobry do łazienek, ale i innych wnętrz. Poza tym ma dobre bazy z meblami, płytkami i ceramiką łazienkową. Polecam! (Można go znaleźć na dobreprogramy.pl – tam jest zwykle najbardziej aktualna wersja).

 11. Dobrze mówi pani Milena – jeśli chodzi o darmowe programy, to najlepszym jest Power NET+, dobry do łazienek, ale i innych wnętrz. Poza tym ma dobre bazy z meblami, płytkami i ceramiką łazienkową. Polecam! (Można go znaleźć na dobreprogramy.pl – tam jest zwykle najbardziej aktualna wersja).

 12. Witam. Oczywiście Konrad ma absolutną rację ,Cad Decor jest profesjonalnym programem do projektowania łazienek , Tylko że ktoś ,kiedyś powiedział na forum ,że to program Cad Debi dla idiotów Teraz wiem ,że miał rację . Są programy (darmowe ) np. ArchiCAD ,w którym ,można zaprojektować łazienkę w profesjonalny sposób . Można w nim stworzyć swoją bazę płytek ,bazę obiektów w fotmacie dwg.oświetletlenie , rendering i wizualizacja działa bez zarzutów . Można kopiować , zapisywać i drukować .

 13. Ja polecam Palette CAD do łazienek nie dość, że posiada bogate biblioteki nie tylko armatury sanitarnej, baterii czy też ceramiki ale również ma wiele innych obiektów przydatnych do aranżacji wnętrz. Edytor ma prosty w obsłudze. Ogólnie jest intuicyjny.
  Można więcej informacji poczytać tutaj :)

 14. Fajna lista, ale, tak jak napisali to moi przedmówcy, bardziej do zabawy niż do realnego projektowania wnętrz

Możliwość komentowania jest wyłączona.