Kategorie

Informacje

info@kolorymeksyku.pl
0 570 991 770 (w godz.: 9-17)
 


UPS

 Dostawa w 1 dzień

Koniecznie zobacz także

  Cerames


Facebook Kolory MarokaBlog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

 

Płytki Meksykańskie » Zestawy płytek

Zestaw 6 wzorów - 30 płytek - kolor niebieski

Płytki Meksykańskie » Zestawy płytek
  • Dostępność: Dostawa w ciągu 10 dni roboczych
  • Cena: 230,-

Rozmiar : 10cm x 10 cm

Opakowanie : 30 płytek w opakowaniu.

Wzory: 6 wzorów

Zastosowanie : płytka dekoracyjna

Grubość : 7 mm.

Mrozoodporna: Nie

Termin dostawy : 3 dni robocze

Z uwagi na ręczny charakter wykonywania dekorów, wymiary płytek mogą się wahać do ok. 10 % ich bazowych wymiarów.

Informacje o produkcie

Symulator ułożenia płytekRęcznie malowane płytki typu Talavera są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej techniki (historia ceramiki typu Talavera) w miejscowości Dolores Hidalgo w regionie Guanajuato w Meksyku. Płytki typu Talavera, często również nazywane Majolica, bądź po prostu z hiszpańskiego Azulejos, cieszą się ogromną popularnościa nie tylko w Meksyku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Ręczne malowanie płytek oraz charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno zółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie. Każda płytka jest unikalna!

Płytki są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka jest wpierw pokrywana podkładem - kolorem bazowym, a nastepnie nakładny jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

Polecamy trzy interesujące filmy ukazujące proces produkcji płytek oraz ręczne nanoszenie wzorów: Produkcja ręcznie malowanych płytek. Polecamy także galerie zdjęć wnętrz meksykańskich oraz galerie zdjęć meksykańskich schodów z płytkami.

 

 
  • Poleć produkt

Ciekawe i modne umywalkiPłytki cementowe

Akcesoria

Recenzje

Marta Dziewiątkowska
Płytki są przepiękne i oryginalne. Kolory i wzory bardzo przypadły mi do gustu i takie, jak są przedstawiane w sklepie, są w rzeczywistości, a nawet jeszcze ładniejsze. Polecam wszystkim, którzy gustują w takiej sztuce, bo warto.
07-04-2017
Anna Staszewska
Płytki są przepiękne. Dotarły do mnie błyskawicznie, super zapakowane. Miła współpraca!
29-08-2016

W tej kategorii polecamy także