Aranżacja wnętrza z meksykańską umywalką

wystroj lazienki.JPGRęcznie wytwarzane meksykańskie umywalki to prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Charakteryzują się bogatą kolorystyką i fantazyjnymi wzorami – to z pewnością zalety tych wyjątkowych przedmiotów. Jednak wiele osób waha się przed ich zakupem, ponieważ obawia się, że tak dominujący element nie pozwoli odpowiednio dopasować reszty wystroju. Tymczasem te oryginalne umywalki wcale nie są tak wymagające, jak się to wydaje na pierwszy rzut oka.

Przede wszystkim meksykańska umywalka może stanowić pojedynczy akcent, który na tle stonowanego wnętrza będzie przyciągał wzrok swoim kolorem i nieprzeciętną formą. Można tez dopasować niektóre łazienkowe akcesoria tak, aby całość stanowiła spójne, lecz niezbyt przestylizowane wnętrze. Doskonałym pomysłem będzie tu jednolita kolorystyka, która jedynie podkreśli wyjątkowość barwnych akcentów (feeria kolorów mogłaby stłumić to, co ma stanowić główny element wystroju – umywalkę).
Można oczywiście urządzić całą łazienkę w stylu meksykańskim, co nie jest trudne – wystarczy tylko trzymać się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim ważne są barwy: mocne, intensywne, ciepłe. Wnętrze powinno wręcz pulsować kolorami i wzorami. Doskonale sprawdzą się proste meble i meksykańskie dodatki, zwłaszcza charakterystyczne kafelki, które najsilniej będą przywodzić na myśl prawdziwe meksykańskie wnętrza.

Nie każdy chce się w swojej stylizacji posuwać tak daleko. Niektórzy wolą subtelniejszy i bardziej klasyczny wystrój. Dla takich osób wymarzona wydaje się łazienka w stylu retro. Szeroka gama kolorów i kształtów pozwoli dopasować umywalkę do każdego motywu przewodniego. Kolejnym wyjściem jest wnętrze w stylu rustykalnym. Zdobienia na niektórych umywalkach mogą doskonale imitować ludowe wzornictwo. Połączenie barwnej ceramiki z drewnianymi meblami nada łazience elegancji, a w bardziej nowoczesnej łazience podkreśli jej niebanalny charakter. Podobnie będzie w przypadku pomieszczeń w stylu prowansalskim, angielskim czy antycznym.

Bogate wzornictwo, zróżnicowana kolorystyka i wielość kształtów czynią z meksykańskich umywalek przedmioty nie tylko piękne, ale także pasujące do każdego wnętrza. Sklep internetowy Kolory Meksyku proponuje swoim klientom szeroką ofertę tych wyjątkowych przedmiotów. Dla tych, którzy potrzebują pomocy przy aranżacji wnętrza, sklep przygotował praktyczne wskazówki, m.in. zdjęcia pomieszczeń, w których wykorzystano zakupione w sklepie produkty.

Jedna myśl na temat “Aranżacja wnętrza z meksykańską umywalką”

Możliwość komentowania jest wyłączona.