Kategorie

Informacje

info@kolorymeksyku.pl
0 570 991 770 (w godz.: 9-17)
 


UPS

 Dostawa w 1 dzień

Koniecznie zobacz także

  Cerames


Facebook Kolory MarokaBlog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

 

Płytki Meksykańskie

Catrina - zestaw 30 płytek meksykańskich z reliefem

Płytki Meksykańskie
  • Dostępność: Dużo
  • Cena: 690,-

Rozmiar : 10cm x 10 cm

Opakowanie : 30 płytek.

Wzory: 30 wzorów

Zastosowanie : płytka dekoracyjna z reliefem

Grubość : 7 mm.

Mrozoodporna: Nie

Termin dostawy : 4 dni robocze

Wymiary płytek mogą się wahać do ok. 10 % ich bazowych wymiarów ze względu na ręczne wykonanie.

Na płytkach może pojawić się tzw. efekt crackle, to bardzo subtelne mikro pęknięcia szkliwa. 

Informacje o produkcie

Symulator ułożenia płytek

Genialna kolekcja płytek nazwanych La Catrina to esencja meksykańskiej kultury i tradycji. Inspiracją do jej stworzenia jest motyw kobiety szkielet, który został rozpowszechniony przez malarza Diego Rivera na początku XX w. Artysta początkowo przedstawiał wyłącznie szkielet kobiecy w sukni, kapeluszu i biżuterii jako zamożną damę. Jednak śmierć dotyczy wszystkich istot żyjących, dlatego w naszej kolekcji pojawiają się nie tylko ludzkie szkielety, przy wykonywaniu codziennych czynności jak gotowanie, zabawa, zakupy, ale również szkielet kota, psa, konia.

W Meksyku motyw śmierci jest szczególnie traktowany. Przede wszystkim jest uznany za ważny, ale jako, że nie jest łatwy, przedstawia się go w sposób humorystyczny i lekki. W tej kulturze śmierć jest postrzegana jako nieodłączna część życia. Poprzez to, że się je nie zaprzecza, można przecież dostrzec kruchość naszego istnienia i bardziej się cieszyć chwilą. 

 

Ręcznie malowane płytki typu Talavera są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej techniki (historia ceramiki typu Talavera) w miejscowości Dolores Hidalgo w regionie Guanajuato w Meksyku. Płytki typu Talavera, często również nazywane Majolica, bądź po prostu z hiszpańskiego Azulejos, cieszą się ogromną popularnościa nie tylko w Meksyku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Ręczne malowanie płytek oraz charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno zółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie. Każda płytka jest unikalna!

Płytki są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka jest wpierw pokrywana podkładem - kolorem bazowym, a nastepnie nakładny jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

Polecamy trzy interesujące filmy ukazujące proces produkcji płytek oraz ręczne nanoszenie wzorów: Produkcja ręcznie malowanych płytek. Polecamy także galerie zdjęć wnętrz meksykańskich oraz galerie zdjęć meksykańskich schodów z płytkami.

 

  • Poleć produkt

Ciekawe i modne umywalkiPłytki cementowe

W tej kategorii polecamy także