Kategorie

Informacje

info@kolorymeksyku.pl
0 570 991 770 (w godz.: 9-17)
 


UPS

 Dostawa w 1 dzień

Koniecznie zobacz także

  Cerames


Facebook Kolory MarokaBlog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

 

Płytki Meksykańskie

Fargo - Płytki ceramiczne 30 sztuk

Płytki Meksykańskie
  • Dostępność: 2
  • Cena: 240,-

Dekoracyjne płytki ceramiczne z Meksyku

Rozmiar : 10cm x 10 cm

Opakowanie : 30 płytek w opakowaniu.

Grubość : 7 mm.

Termin dostawy : 2 dni robocze

Z uwagi na ręczny charakter wykonywania dekorów, wymiary płytek mogą się wahać do ok. 10 % ich bazowych wymiarów.

Informacje o produkcie

Z uwagi na ręczny charakter wykonywania dekorów, wymiary płytek mogą się wahać do ok. 10 % ich bazowych wymiarów.Symulator ułożenia płytek

Ręcznie malowane płytki typu Talavera są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej techniki (historia ceramiki typu Talavera) w miejscowości Dolores Hidalgo w regionie Guanajuato w Meksyku. Płytki typu Talavera, często również nazywane Majolica, bądź po prostu z hiszpańskiego Azulejos, cieszą się ogromną popularnościa nie tylko w Meksyku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Ręczne malowanie płytek oraz charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno żółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie. Każda płytka jest unikalna!

Płytki są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka jest wpierw pokrywana podkładem - kolorem bazowym, a nastepnie nakładany jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

  • Poleć produkt

Ciekawe i modne umywalkiPłytki cementowe

W tej kategorii polecamy także