Kategorie

Informacje

info@kolorymeksyku.pl
0 570 991 770 (w godz.: 9-17)
 


UPS

 Dostawa w 1 dzień

Koniecznie zobacz także

  Cerames


Facebook Kolory MarokaBlog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

 

Często zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

 

Kolory Meksyku

Temat:

  1. Ogólne
  2. Umywalki cermiczne
  3. Płytki ceramiczne
  4. Umywalki miedziane
  5. Dostawa i zwrot, gwarancja
  6. Dlaczego warto kupować u nas
 

Ogólne

 
1. Gdzie można obejrzeć wasze produkty?

Zapraszamy do siedziby firmy w Warszawie przy Aleje Jerozolimskie 133/16 ( 1 piętro )
02-304 Warszawa. W przestronnym showroomie będziecie Państwo mogli - w komfortowych warunkach i przyjemnej atmosferze - zapoznać się z większością asortymentu Kolorów Meksyku, uzyskać wyczerpujące informacje o oferowanych przez nas produktach, a także zasięgnąć porady na temat ich użytkowania i konserwacji.

Zarówno płytki, jak umywalki czy armaturę, które zostały zakupione w sklepie internetowym, możecie Państwo - w przypadku zmiany decyzji - zwrócić bez podawania przczyn i bez żadnych konsekwencji. Należność zostanie Państwu odesłana tą samą drogą, którą została dokonana płatność.

Nasze produkty są również dostępne w salonach wnętrzarskich w największych miastach Polski.


2. Jak długo będę czekać na przesyłkę?

Państwa zamówienie zostanie zrealizowane tego samego dnia, w którym odnotujemy płatność na koncie (jeżeli środki wpłyną do nas po godzinie 13-tej, dokonamy wysyłki następnego dnia).

Kurier zobowiązany jest dostarczyć przesyłkę w ciągu maksymalnie 48-u godzin, w praktycie przesyłki docierają pod wskazany adres na następny dzień roboczy.


3. Czy przy odbiorze osobistym można płacić gotówką?

Tak, wystarczy zaznaczyć opcję "płatność przy odbiorze" podczas składania zamówienia w sklepie interenetowym.


4. Jak wygląda proces zakupów w sklepie?

Postaraliśmy się, aby zakupy w naszym sklepie internetowym były jak najprostsze i jak najbardziej przejrzyste - poniżej prezentujemy schemat dokonywania zakupu oraz krótki film instruktażowy jak złożyć zamówienie "krok po kroku":

Zakupy w pięciu krokach


Umywalki ceramiczne

1. Czy wasze umywalki są trwałe?

Umywalki - pytania

Dzięki wielowiekowej tradycji wyrobiania, najwyższej jakości surowcom, unikalnej technice i starannemu procesowi produkcji nasze umywalki cechuje wyjątkowa trwałość. Pomyślnie przeszły testy laboratoryjne na odporność cieplną, plamienie, ścieranie i zarysowania. Posiadają europejski certyfikat bezpieczeństwa CE.

2. Czy wzory na umywalkach są odporne na ścieranie?

Tak, wzory pozostają odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, dzięki grubej warstwie szkliwa, jaką umywalki są pokrywane. 

W procesie wypalania barwnik łączy się ze szkliwem, czyniąc wzory odpornymi na ścieranie i zarysowania.

3. Czy umywalki są bezpieczne dla zdrowia?

Tak, nasze umywalki są bezpieczne dla zdrowia. Wszystkie surowce wykorzystane podczas produkcji są pochodzenia naturalnego. Pigmenty zawarte w szkliwie nie zawierają ołowiu.

4. Czy umywalki posiadają otwór przelewowy?

Tak, wszystkie umywalki ceramiczne oferowane w naszym sklepie, zarówno te nablatowe jak i wpuszczane w blat (wyjątkiem pozostają umywalki nablatowe obłe) posiadają otwory przelewowe.

5. Jaka jest wielkość otworu odpływowego?

Wszystkie umywalki ceramiczne posiadają standardowy otwór odpływowy: 1,5 cala.

6. Czy umywalki wpuszczane w blat mogą służyć jako umywalki podblatowe?

Tak, wszystkie umywalki ceramiczne wpuszczane posiadają płaski rant, dzięki czemu mogą być montowane pod blatem.

7. Jak wygląda proces produkcji umywalek?

Schemat pakowaniaProces wyrobu umywalek Talavera rozpoczyna się od połączenia dwóch rodzajów gliny. Następnie surowiec pozostawia się w wodzie, aby nasiąkł - w ten sposób podwyższa się jego jakość i wpływa na łatwość późniejszego formowania. Po odsączeniu nadmiaru wody, pomocnicy rzemieślników ugniatają glinę stopami. Potem Kawałki masy zostają umieszczone w formach i tak ukształtowane  umywalki  pozostawia się do wyschnięcia na 8-12 tygodni. Pierwsze wypalanie gliny następuje w temperaturze 850 stopni. Każda umywalka jest pokrywana naturalną glazurą ceramiczną, która nadaje charakterystyczny kolor i połysk. Po nałożeniu glazury umywalki są ręcznie malowane i pokrywane wzorami przy użyciu farb przygotowanych z mineralnych pigmentów.  Umywalka jest ponownie wypalana, jednak tym razem w temperaturze 1050 stopni, aby  nabrała ostatecznej trwałości i świetności.

8. Czy w którymś ze sklepów stacjonarnych można obejrzeć wasze umywalki?

Obecnie nie prowadzimy własnego sklepu stacjonarnego. Pojedyncze produkty można jednak obejrzeć w największych salonach łazienkowych w całej Polsce, tak aby ułatwić naszym klientom podjęcie decyzji.

9. Czy umywalka będzie dokładnie taka jak na zdjęci?

Wzory na wszystkich naszych umywalkach zostają nałożone ręcznie, dzięki czemu każda z nich ma unikatowy charakter. Dostarczone Państwu produkty mogą zatem nieznacznie różnić się od wzorcowych umywalek, prezentowanych na zdjęciu. Odstępstwa będą dotyczyć jednak wyłącznie drobnych elementów wzoru.

Do góry

 Schemat - umywalki

Płytki Ceramiczne

 

1. Czy płytki są wytrzymałe?

Płytki

Płytki są bardzo wytrzymałe dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej gliny jako surowca, jak również dzięki starannemu procesowi wypalania.
Zastosowanie w procesie obróbki pięćdziesięciotonowej prasy pozwalna na uzyskanie niezwykłej wytrzymałości gotowego wyrobu. Płytki posiadają certyfikaty CE i przeszły pomyślnie testy na ścieranie i zarysowania.

2. Czy wzór nie zetrze się z czasem?

Podobnie jak w przypadku umywalek ceramicznych kolory wzoru zawarte są w samej glazurze, co sprawia, wzory pozostają odporne na zarysowanie i uszkodzenia mechaniczne.

3. Czy płytki można zastosować na podłodze?

Wprawdzie płytki typu Talavera posiadają certyfikacje dla płytek ściennych, to można z powodzeniem zastosować je także na powierzchniach podłogowych, tak jak czyni się to od wieków w Meksyku. Dodatkowo nasze płytki wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością dzięki zastosowaniu prasy hydraulicznej (wpływa ona również na to, że płytki są bardziej jednorodne i "płaskie" niż te formowane ręcznie, większość płytek z Meksyku formowana jest właśnie ręcznie).

Do góry

Czyszczenie bateri mosiężnych: Baterie nalezy czyścić delikatnymi środkami przeznaczonymi do czyszczenia mosiadzu, np. dostepnym u nas preparatem poliboy lub ogólnodostępnymi środkami czystości. Należy unikac szorowania i żrących środków. Nie nalezy dopuścić do powstania na bateri grubej warstwy kamienia lub osadu gdyż może on doprowadzić do zniszczenia bateri lub jej wzoru. Aby zapobiec osadzaniu kamienia nalezy raz na jakiś czas wyczyscic baterie octem.

Umywalki miedziane

Wszystkie nasze umywalki miedziane zostały pokryte warstwą ochronnej patyny brązującej, którą zyskały w procesie produkcji. Patyna chroni miedź przed śniedzeniem i nadaje przedmiotom wyjątkowy rustykalny charakter. Tak zabezpieczona umywalka nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i może służyć przez długie lata. Może się jednak zdarzyć, że warstwa ochronnej patyny zostanie zarysowana, nie stanowi to jednak problemu, ze względu na to, że miedź cały czas "żyje".
Umywalki miedziane

1. Jak czyścić umywalki miedziane?

Do zwykłego czyszczenia miedzi wystarczy woda z delikatnym detergentem. Jeżeli w Twoim regionie jest twarda woda, zlew miedziany warto co pewien czas przetrzeć suchą szmatką. Aby uzyskać dodatkową ochronę można przetrzeć umywalkę pastą do konserwacji mebli. Okresowe polerowanie pastą do konserwacji mebli pozwala na zachowanie blasku umywalki, a także na szybsze odprowadzanie wody z umywalki (tak aby nie pozostawał kamień). Więcej informacji na temat czyszczenia miedzi znajdziesz tutaj.

2. Na co trzeba uważać?

Podczas czyszczenia i użytkowania umywalki miedzianej należy uważać na wszelkie środki żrące, produkty zawierające chlor oraz wszelkie środki, które mogą uszkodzić powierzchnię w sposób mechaniczny (np. proszki do czyszczenia). Jeżeli dojdzie do przebarwienia umywalki nie martw się tym, gdyż z czasem przebarwione miejsce pokryje się  naturalną patyną. Uważaj na produkty, które mogą delikatnie przebarwić naturalną patynę miedzi: sok pomarańczowy i cytrynowy, ketchup, pasta do zębów, ocet. Nie polecamy także skrobania piaskiem bądź szorowania powierzchni szczotką drucianą.

3. Czy miedź jest bezpieczna dla zdrowia?

Miedź jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Dodatkowo miedź ma naturalne właściwości antybakteryjne i jest „zdrowsza” niż większość innych metali używanych do produkcji umywalek. Badania naukowe pokazały, że bakterie mogą żyć na powierzchniach stalowych przez wiele dni, natomiast na powierzchniach miedzianych są w stanie przeżyć zaledwie kilka godzin.

4. Co zrobić z patyną?

Śniedzenie miedzi jest naturalnym procesem utleniania się miedzi i nie jest on szkodliwy dla zdrowia. Patyna nadaje oryginalnego wyglądu umywalce, jednak z czasem nadmiar patyny może przeszkadzać. Przedstawiamy kilka sposobów na delikatne i bezpieczne dla umywalki usunięcie nadmiaru patyny (bądź wyczyszczenie powierzchni umywalek niepatynowanych). Umywalkę można czyścić przy pomocy specjalnych past do czyszczenia miedzi (np. Argentum: 6 zł, Leuchtturm: 30 zł) bądź jednym z preparatów przygotowanych w domu. Podajemy kilka sposobów:

a) przedmioty wykonane z miedzi można czyścić amoniakiem lub octem zmieszanym z solą (garść soli ugotowana ze szklanką octu), następnie płuczemy czystą wodą, suszymy i polerujemy;

b) w sklepach chemicznych można kupić kwas szczawiowy (kwas ma postać białych krystalicznych ziarenek) za około 3 zł. Kwas wsypuje się do odpowiedniej ilości wody, tak by powstał roztwór nasycony. Roztworem tym, przy pomocy szmatki, przeciera się powierzchnie miedziane, a następnie - po odczekaniu kilku minut - spłukuje wodą. Operację można powtarzać aż do uzyskania pożądanego efektu. Roztwór kwasu szczawiowego nie jest żrący, świetnie wchodzi w reakcję z tlenkami miedzi, nie reagując bezpośrednio z metalem;

c) obrany ziemniak należy zetrzeć lub zmiksować na papkę. Papkę nakładamy na powierzchnię, którą zamierzamy oczyścić i czekamy aż "specyfik" wyschnie. Po wyschnięciu odrywamy papkę i powierzchnię przemywamy spirytusem.

5. Jak są wytwarzane umywalki miedziane?

Więcej szczegółowych informacji: Miedziane umywalki z Meksyku - historia oraz Jak powstają ręcznie kute umywalki - video.

Do góry

 

Dostawa, gwarancja, zwrot i cena


1. Opcje dostawy

W naszym sklepie towar można otrzymać w przesyłce kurierskiej bądź odebrać osobiście. Nasze paczki wysyłamy towary wyłącznie kurierem UPS

2. Odbiór osobisty

Zamówiony towar można odebrać po wcześniejszym umówieniu się w naszym biurze:
Aleje Jerozolimskie 133/16 ( 1 piętro )
02-304 Warszawa

3. Kurier UPS

Obsługę przesyłek powierzyliśmy firmom kurierskim UPS i DPD. Koszt podstawowy wysyłki to 30 zł. W przypadku przesyłek zagranicznych obowiązuje osobny cennik.


4. Gwarancja

Na nasze produkty udzielamy trzech lat gwarancji (gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych działaniami użytkowników).
W przypadku zwrotu gwarancyjnego wymieniamy produkt na ten sam, bądź w przypadku braku magazynowego lub braku możliwości sciągnięcia od producenta zwracamy pieniądze w pełnej kwocie zakupu. Towary uszkodzone podczas transportu można reklamować wyłącznie, gdy kurier poświadczy, że towar przyszedł uszkodzony (prosimy o otwieranie przesyłki w obecności kuriera).

5. Zamiana i zwrot

Wierzymy, że nasze produkty spełnią wszystkie oczekiwania klientów, jednak zdajemy sobie sprawę, że w przypadku tak oryginalnych produktów jak nasze, decyzja dotycząca zakupu może być trudna. Jeżeli produkt zakupiony w naszym sklepie nie spełni oczekiwań bądź po prostu nie pasował do wymarzonego wnętrza dajemy naszym klientom możliwość zwrotu lub zamiany na inny (o tej samej cenie). Zwrotu można dokonać do 10 dni roboczych od momentu dostarczenia. Poniżej prezentujemy schemat zwrotów w naszym sklepie.

Schemat zwrotów

Dlaczego warto u nas kupować

 

Chcąc dostarczyć Państwu oryginalne produkty najwyższej jakości staramy się także, abyści byli Państwo zadowoleni zarówno z naszej obsługi, produktów jak i z oferowanych przez nas cen. Produkty oferowane przez konkurencję są w niektórych wypadkach tańsze od naszych, ale to nie oznacza, że rzeczywiście będą one tańsze. Kupując u nas masz pewność, że:

1. Nie zapłacisz cła (cło jest naliczane od kosztu towaru i kosztu przesyłki)

2. Nie zapłacisz dodatkowo VAT (naliczanego od kosztu towaru, kosztu przesyłki i cła). VAT jest nakładany na granicy, dlatego ceny podane u konkurencji (w przypadku wysyłki z Meksyku) nie zawierają tego ukrytego kosztu. U nas wszystkie ceny zawierają VAT.

3. Otrzymujesz towar w ciągu kilku dni, a nie tak jak w przypadku konkurencji nawet 3 miesiące (u konkurencji towar przeważnie nie jest jeszcze wyprodukowany i musi on być przesłany przez ocean statkiem).

4. Masz możliwość dokonania nieodpłatnego zwrotu (bez konieczności podania przyczyny), reklamacji oraz zamiany towaru na inny gdy nie odpowiada Tobie wzór bądź model.

5. Masz pewność, że transakcja będzie zrealizowana bezpiecznie dzięki systemom platnosci.pl, dotpay oraz Paypal.

6. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc, rabaty w przypadku większych zamówień, a także nie uslyszysz: "Przykro mi, to wina kuriera, nic na to nie poradzę, że nie otrzymał Pan/Pani zamówienia".

Do góry

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na większość pytań. Jeżeli nadal macie Państwo pytania bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie zapytania.