Marazzi-Treverkway-Betulla

Marazzi TrewerkWay Betulla – Płytki gresowe drewnopodobne

Włoska firma Marazzi postanowiła wprowadzić do swojej kolekcji TrewerWay również brzozę, która z włoskiego oznacza Betulla.

TrewerkWay jest jedną z czterech kolekcji płytek dresowych wprowadzonych przez włoską firmę Marazzi. Betulla, czyli z włoskiego brzoza, jest gatunkiem dobrze znanym w naszych stronach. Najbardziej ceniony gatunek tego drzewa możemy znaleźć w Polsce Północno-Wschodniej, a także we wspomnianej kolekcji, dzięki której możemy cieszyć się niezwykle pięknym wzorem na naszych podłogach.

Marazzi-Treverkway-Betulla
TreverkWay Betulla, płytki gresowe włoskiej firmy Marazzi, doskonale oddające naturalną urodę drewna, dostępne w sklepie internetowym Kolory Meksyku.

Brzoza występuje w dwóch gatunkach: brzoza brodawkowata i omszona, oba te gatunki dają zbliżone do siebie drewno wiec w podobny sposób są wykorzystywane. Brzoza najczęściej stosuje się w przemyśle gospodarczym. Na pierwszy rzut oka ciężko rozpoznać z którym gatunkiem mamy do czynienia, cienkie promienie drzewne są prawie niewidoczne. Słoje roczne są również bardzo słabo widoczne; granice ich są zwykle jaśniejsze niż reszta słoja, bardzo często lekko faliste i nieregularne. Cecha, która pozwala nam rozróżnić gatunki to „plamy rdzeniowe”, które mają barwę ciemnobrązową, niejednokrotnie prawie czarną w pobliżu rdzenia.

Drewno brzozy jest niezwykle użyteczne, nie nadaje się ono do celów budowlanych, jednak znaleziono inne sposoby na wykorzystanie tego gatunku. Brzoza jest idealnym materiałem stolarskim, a my dzięki firmie Marazzi możemy podziwiać ten gatunek drewna na swoich podłogach.

 

Marazzi-Treverkway-Betulla_04
TreverkWay Betulla, płytki gresowe włoskiej firmy Marazzi, doskonale oddające naturalną urodę drewna, dostępne w sklepie internetowym Kolory Meksyku.

 

Marazzi-Treverkway-Betulla

 

Płytki gresowe TrewerkWay można układać z minimalną ilością fugi , dzięki czemu możemy stworzyć niemalże idealnie odwzorowany parkiet. Dzieje się tak, dzięki procesowi rektryfikacji, która polega na mechanicznym wyrównaniu brzegów oraz kątów. Wszystkie płytki z rozmiaru mają identyczną wielkość, ostre krawędzie i proste kąty, utrzymując założony przez producenta rozmiar z dokładnością do 0,2 mm.

Marazzi-Treverkway-Betulla_01
TreverkWay Betulla, płytki gresowe włoskiej firmy Marazzi, doskonale oddające naturalną urodę drewna, dostępne w sklepie internetowym Kolory Meksyku

W sklepie Kolory Meksyku można znaleźć płytki w formacie 15×90, są one niezwykle odporne na ścieranie. Wspaniale będą się prezentować we wnętrzach: łazienkach, kuchniach, salonach.

Zapraszamy do sklepu Kolory Meksyku, w którym prócz rozrastającej się oferty płytek doskonale imitujących drewno, oferujemy tradycyjne wyroby ceramiki talavera z meksykańskiego Puebla: kafelki oraz ręcznie malowane umywalki.