Marazzi-Treverkway-Olmo_05

Marazzi TrewerkWay Olmo – Płytki gresowe drewnopodobne

Prawdopodobnie nie każdy słyszał o drewnie wiązu, włoska firma Marazzi postanowiła nam przybliżyć wygląd tego pięknego drewna. Kolekcja TrewerkWay prezentuje w swojej kolekcji płytki odwzorowujące drewno wiązu.

Marazzi-Treverkway-Olmo_02
TreverkWay Olmo, płytki gresowe włoskiej firmy Marazzi, doskonale oddające naturalną urodę drewna, dostępne w sklepie internetowym Kolory Meksyku.

 

W naszej strefie geograficznej znamy trzy rodzaje wiązu: polny, inaczej zwany pospolity, górski oraz szypułkowy. Każdy z nich różni się wymaganiami, przez co są także inne w swojej budowie. Wiąz jest drewnem niezwykle podatnym na choroby. Najczęściej spotykamy u nas drewno wiązu polnego, a także górskiego, przez co są najczęściej wykorzystywane.

Wiąz jest dość twardy, niestety słabo się poleruje, za to po uprzednim sparzeniu można je dowolnie wyginać. Dodatkowo wiąz bardzo dobrze się barwi. Wróćmy jeszcze do budowy tego drewna. Charakterystyczne są dla niego faliste linie, które po przekroju poprzecznym widać gołym okiem, całość prezentuje się niezwykle. Dzięki temu, mamy możliwość rozpoznać z którym gatunkiem wiązu mamy do czynienia. Drewno ma charakterystyczną ciemnożółtą, przechodzącą przeważnie w brązową lub brązowo-czerwoną niejednokrotnie z lekkim odcieniem liliowym lub fioletowawym, albo też zielonawym, co sprawia, że deska jest niezwykle charakterystyczna.

 

Marazzi-Treverkway-Olmo
TreverkWay Olmo, płytki gresowe włoskiej firmy Marazzi, doskonale oddające naturalną urodę drewna, dostępne w sklepie internetowym Kolory Meksyku.

Płytki gresowe TrewerkWay można układać z minimalną ilością fugi , dzięki czemu możemy stworzyć niemalże idealnie odwzorowany parkiet. Dzieje się tak, dzięki procesowi rektryfikacji, która polega na mechanicznym wyrównaniu brzegów oraz kątów. Wszystkie płytki z rozmiaru mają identyczną wielkość, ostre krawędzie i proste kąty, utrzymując założony przez producenta rozmiar z dokładnością do 0,2 mm.

Marazzi-Treverkway-Olmo
TreverkWay Olmo, płytki gresowe włoskiej firmy Marazzi, doskonale oddające naturalną urodę drewna, dostępne w sklepie internetowym Kolory Meksyku

 

W sklepie Kolory Meksyku można znaleźć płytki w formacie 15×90, są one niezwykle odporne na ścieranie. Wspaniale będą się prezentować we wnętrzach: łazienkach, kuchniach, salonach.

Zapraszamy do sklepu Kolory Meksyku, w którym prócz rozrastającej się oferty płytek doskonale imitujących drewno, oferujemy tradycyjne wyroby ceramiki talavera z meksykańskiego Puebla: kafelki oraz ręcznie malowane umywalki.