Kategorie

Informacje

info@kolorymeksyku.pl
0 570 991 770 (w godz.: 9-17)
 

Przesyłki wysyłamy kurierem UPS
UPS

 Dostawa w 2 dni!

Koniecznie zobacz także:

 



Facebook Kolory MarokaBlog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

 

Płytki meksykańskie

Rita - Płytki dekoracyjne 30 sztuk

Płytki meksykańskie
  • Dostępność: Dużo
  • Cena: 190,-

Szybka dostawaRozmiar : 10cm x 10 cm

Opakowanie : 30 płytek w opakowaniu.

Zastosowanie : płytka dekoracyjna

Grubość : 7 mm.

Mrozoodporna: Nie

Termin dostawy : 3 dni robocze

Z uwagi na ręczny charakter wykonywania dekorów, wymiary płytek mogą się wahać do ok. 10 % ich bazowych wymiarów.

Informacje o produkcie

Symulator ułożenia płytekRęcznie malowane płytki typu Talavera są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej techniki (historia ceramiki typu Talavera) w miejscowości Dolores Hidalgo w regionie Guanajuato w Meksyku. Płytki typu Talavera, często również nazywane Majolica, bądź po prostu z hiszpańskiego Azulejos, cieszą się ogromną popularnościa nie tylko w Meksyku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Ręczne malowanie płytek oraz charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno zółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie. Każda płytka jest unikalna!

 

Dziewięćdziesiąt płytek (zawartość opakowania) o rozmiarach 10 cm x 10 wystarczy na ułożenie metra kwadratowego powierzchni. Płytki są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka jest wpierw pokrywana podkładem - kolorem bazowym, a nastepnie nakładny jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

Polecamy trzy interesujące filmy ukazujące proces produkcji płytek oraz ręczne nanoszenie wzorów: Produkcja ręcznie malowanych płytek. Polecamy także galerie zdjęć wnętrz meksykańskich oraz galerie zdjęć meksykańskich schodów z płytkami.

  • Poleć produkt

Ciekawe i modne umywalkiPłytki cementowe

W tej kategorii polecamy także