Kategorie

Informacje

info@kolorymeksyku.pl
0 570 991 770 (w godz.: 9-17)
 


UPS

 Dostawa w 1 dzień

Koniecznie zobacz także

  Cerames


Facebook Kolory MarokaBlog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

 

Płytki Meksykańskie » Płytki jednego wzoru

Enrica - Płytki dekoracyjne z reliefem - 30 sztuk

Płytki Meksykańskie » Płytki jednego wzoru
  • Dostępność: 2
  • Cena: 490,-

Dekoracyjne płytki ceramiczne z reliefem z Meksyku

Rozmiar : 10cm x 10 cm

Opakowanie : 30 płytek w opakowaniu.

Grubość : 7 mm.

Termin dostawy : 2 dni robocze

Z uwagi na ręczny charakter wykonywania dekorów, wymiary płytek mogą się wahać do ok. 10 % ich bazowych wymiarów.

Na płytkach może pojawić się efekt crackle, który jest całkowicie naturalny, jednak należy ostrożnie je fugować.

Informacje o produkcie

Symulator ułożenia płytekRęcznie malowane płytki typu Talavera są wyrabiane  przy pomocy tradycyjnej techniki (historia ceramiki typu Talavera) w miejscowości Dolores Hidalgo w regionie Guanajuato w Meksyku. Płytki typu Talavera, często również nazywane Majolica, bądź po prostu z hiszpańskiego Azulejos, cieszą się ogromną popularnościa nie tylko w Meksyku, ale także na całym świecie, ze względu na swój niepowtarzalny charakter, wzornictwo i ciepłe barwy południa. Ręczne malowanie płytek oraz charakterystyka samej techniki powodują, że poszczególne kolory na płytkach nie są jednorodne (przykładowo kolor żółty będzie zawierał odcienie od jasno zółtego, aż po pomarańczowe), krawędzie nie zawsze są idealnego kształtu, a dzięki temu płytki wyglądają rustykalnie i oryginalnie. Każda płytka jest unikalna!

Meksykańskie płytki ceramiczne są odporne na ścieranie i nawet przy głębszych rysach wzór jest nadal widoczny, gdyż poszczególne kolory są zawarte w szkleniu. Każda płytka jest wpierw pokrywana podkładem - kolorem bazowym, a nastepnie nakładny jest osobno każdy kolor wzoru. Po wypaleniu płytki uzyskują swój finalną kolorystykę, a także niezwykłą odporność.

Najczęstsze zastosowania: dekory na ścianach kuchni, łazienek i kabin prysznicowych, blaty stołów i barków. Płytki są używane do układania pasków dekoracyjnych, elementów dekoracyjnych pośród jednokolorowych płytek bądź tworzenia całych powierzchni, które tworzą piękny meksykański wzór.
Zestawy płytek

Polecamy galerie zdjęć wnętrz meksykańskich oraz galerie zdjęć meksykańskich schodów z płytkami. Inne przydatne informacje:
Najczęściej zadawane pytania
Jak kupować - przewodnik
Dlaczego warto u nas kupować
Produkcja ręcznie malowanych płytek
Płytki ceramiczne - 90 płytek

Szukasz pomysłu na łazienkę? Zobacz tutaj.

Talavera

Tagi: płytki ceramiczne, płytki talavera meksykańskie kafelki, płytki hiszpańskie, kafle włoskie, ręcznie malowane kafelki dekoracyjne, dekory ścienne, akcenty, wiejskie, rusytkalna glazura, gliniane hiszpańskie płytki.

  • Poleć produkt

Ciekawe i modne umywalkiPłytki cementowe

W tej kategorii polecamy także